1. Dzisiaj 33. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj w Połupinie Odpust ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Msza św. o godz. 15.00
3. Na stronie parafialnej jest umieszczone Orędzie papieża Frnaciszka na II Światowy Dzień Ubogich.
4. Kurs przedmałżeński w dniach 18.11-24.11 (od niedzieli do soboty) w Krośnie Odrzańskim. Nauki codzienie wieczorem o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Andrzeja Apostoła  w Krośnie Odrzańskim.
5. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w naszej parafii  w dniach 23 i 24 listopada 2018 r. (23.11 – piątek o godz. 19.00 i 24.11 – sobota o 10.00) w kaplicy przy plebanii. Od ubiegłego roku obowiązuje dekret ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego o przeżyciu jednorazowego kursu dla każdego rodzica, jak i rodzica chrzestnego.
6. Wypominki po każdej Mszy św. do piątku 23. listopada włącznie.
7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Jest to też dzień Odpustu w Łochowicach. Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Serdecznie zapraszam do skorzystania z łask, jakie niesie ta uroczystość.
8. W przyszłą niedzielę przypada także święto patronalne naszego seminarium. Do wielu parafii diecezji przybędą klerycy. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
9. O troskę o naszą świątynię prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Szkolnej 10, 11/1,2,4
10. Dzisiaj w Osiecznicy (tj. w sobotę i niedzielę) puszka na fundusz remontowy naszego kościoła, a konkretnie na realizację pilnych zaleceń konserwatora (rynny, uzupełnienie dachówek, zabezpieczenie szczytów). Można się poczęstować cukierkami - słodkim podziękowaniem za złożone ofiary.  Serdecznie dziękuję także za ofiary, które otrzymałem w tym tygodniu - to od trzech osób, chcących pozostać anonimowymi - 1600 zł. Razem z dzisiejszymi ofiarami zostaną wpłacone na nowe konto parafialne. Numer konta podany jest na stronie parafialnej. Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość.

1. Dzisiaj 32. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dziś 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z tej okazji słowa pozdrowień, życzeń i modlitwy kieruje do nas Ojciec święty Franciszek. Aby uczcić tę uroczystość dziś zaśpiewaliśmy hymn, a na dziękczynienie zaśpiewaliśmy hymn uwielbienia: Ciebie Boga wysławiamy. W Osiecznicy także dzieci z ZE przedstawiły program artystyczny. Dziękując Bogu za naszą wolność módlmy się nieustannie za naszą Ojczyznę, byśmy, jak prosił papież Franciszek, byśmy mieli "łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich Polaków, aby w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności" a "„Boża Opatrzność niech darzy naród polski pokojem i pomyślnością teraz i w przyszłości! Boże błogosławieństwo Niech zawsze będzie z Wami!ˮ .
3. Kurs przedmałżeński w dniach 18.11-24.11 w Krośnie Odrzańskim. Nauki codziennie wieczorem o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Andrzeja Apostoła w Krośnie Odrzańskim.
4. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w naszej parafii w dniach 23 i 24 listopada 2018 r. (23.11 – piątek o godz. 19.00 i 24.11 – sobota o 10.00) w kaplicy przy plebanii. Od ubiegłego roku obowiązuje dekret ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego o przeżyciu jednorazowego kursu dla każdego rodzica jak i rodzica chrzestnego.
5. We wtorek święto Piierwszych Męczenników Polski. Msza św. Odpustowa w Bielowie o godz. 17.00
6. Wypominki po każdej Mszy św. do 23. listopada włącznie.
7. O troskę o naszą świątynię prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Szkolnej 6,7,8 i 8a
8. Za tydzień w Osiecznicy (w sobotę i niedzielę)  puszka na fundusz remontowy naszego kościoła, a konkretnie na wykonanie pilnych wskazań konserwatora (rynny, uzupełnienie dachówek, zabezpieczenie szczytów). Serdecznie dziękuję także za ofiary, które otrzymałem w tym tygodniu. Razem z poprzednimi ofiarami to 3.100 zł - przekazałem je Skarbnikowi Rady Parafialnej.
Wczoraj na spotkanie organizacyjne powstałej Rady Parafialnej przyszło 18 osób. Razem z nieobecnymi, ale zgłaszającymi swój udział jest 22 osób. Lista została przeczytana w kościele - ze względu na RODO nie publikujemy jej na stronie parafialnej. Można się jeszcze dopisać. Został wybrany Zarząd (lista przeczytana w kościele). Bardzo dziękuję za zaangażowanie.
 9. We wczorajszym turnieju ministrantów w Bobrowicach nasi zawodnicy zdobyli zaszczytne drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia.
10. Serdecznie dziękuje p. Lucynie Słupskiej oraz osobom jej pomagającym za ustawienie figury Matki Bożej pod drzewem na skalniku.
11. Intencje mszalne - Uwaga na zmianę Mszy św. w niedzielę w Skórzynie (o 10.00) i Łochowicach (w sobotę o 16.00) oraz Bielowie (msza o 18.00. W kolejną sobotę Msza także w sobotę o 18.00)
Msze św. w tygodniu w Osiecznicy (w kaplicy): poniedziałek o 17.00, środa o 9.00, czwartek i piątek o 17.00
12. Stowarzyszenie TRAMPOLINA zaprasza wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież i dorosłych w każdym wieku) do udziału w drugim już spotkaniu, którego celem jest założenie grupy kolędniczej w Osiecznicy.
12 listopada br. o godzinie 17:00 na świetlicy wiejskiej rozpoczniemy prace nad tworzeniem strojów i rekwizytów dla kolędników, którzy w okresie świątecznym z kolędą na ustach zawitają do mieszkańców naszej miejscowości. Mile będą widziane też osoby, które chciałyby wesprzeć nas jedynie swoimi pomysłami i pracą twórczą, np. z umiejętnościami krawieckimi. (mamy swoje maszyny do szycia, materiały)
Wszystkich, którzy chcą rozdawać dobro poprzez uśmiech i śpiew zachęcamy do udziału w naszym przedsięwzięciu "TRAMPOLINA na ścieżkach tradycji".
Gwarantujemy dobrą zabawę oraz atrakcyjną formę spędzenia czasu.
Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu pn. Startuj z FIO! - Nowy początek.