1. W tym tygodniu spowiedzi wielkopostne w naszym dekanacie będą: w poniedziałek w parafii Pław, we wtorek w parafii Radnica, w środę w parafii Dychów.

2. Msza święta we wtorek będzie odprawiona o godzinie 17.00 w kaplicy przy plebanii. W środę nie będzie Mszy świętej.

3. Od czwartku do Niedzieli Palmowej włącznie przeżywać będziemy w naszej Parafii Święte Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczyć będzie ojciec Franciszek Ferensztajn – cysters z Gdańska. Podczas każdej konferencji zbierane będą ofiary na wsparcie zakonu cysterskiego w Polsce.

4. W tygodniu rekolekcji wielkopostnych sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać i umawiać telefonicznie bądź mailowo.

5. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 25 marca, proszeni są z ul. Ks. Emila Wilguckiego: Nawrot Marianna, Kubicki Robert, Bajon Andrzej, Olszyna Grzegorz, Molka Tomasz, Olszewski Janusz.

 

1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, która nosi nazwę „Laetare”, wywodzącą się od pierwszych słów antyfony na rozpoczęcie Mszy świętej, która brzmi: „Laetare Ierusalem...” czyli „Raduj się, Jerozolimo”.

2. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka.

3. We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłej w piątek śp. Stanisławy Bal z Osiecznicy. Msza pogrzebowa będzie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele parafialnym, modlitwy w kaplicy cmentarnej w Krośnie Odrzańskim i odprowadzenie do grobu o godzinie 13.00.

4. Pozostałe Msze święte w tygodniu będą odprawione: w środę o godzinie 8.00,  w czwartek o godzinie 17.00 w kaplicy, w piątek o godzinie 17.00 w kościele parafialnym.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek.

6. W sobotę 17 marca w Zielonej Górze będzie mieć miejsce uroczysta inauguracja Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

7. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 18 marca, proszeni są z ul. Świerkowej: Bielska Teresa, Najdek Wiesław, Kraczka Zygmunt, Ilmak Mirosław, Stasiak Krzysztof, Banasiak Józef.