1. Dzisiejsza III niedziela adwentowa, zwana Niedzielą Radości – Gaudete, jest dniem solidarności z kapłanami-seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

2. We wtorek, czwartek i piątek Msze święte roratnie będą odprawiane w kaplicy przy plebanii o godzinie 7.00.

3. We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłego tragicznie w miniony czwartek Wiesława Świadka. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 11.30. Modlitwy liturgiczne w kaplicy cmentarnej w Krośnie Odrzańskim i odprowadzenie do grobu o godzinie 13.00.

4. W środę przypada dzień spowiedzi adwentowej w naszej Parafii. Księża rozpoczną spowiadanie w Skórzynie i Łochowicach o godzinie 16.30. Po zakończeniu spowiedzi w kościołach filialnych, ok. godziny 17.15 rozpoczną spowiedź w kościele parafialnym.

5. W środę o godzinie 16.15 zostanie odprawiona Msza święta w Łochowicach a o godzinie 17.00 w kościele parafialnym.

6. Kancelaria parafialna w tygodniu będzie czynna tylko w sobotę.

7. W sobotę od godziny 11.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych. Proszę o zgłaszanie po Mszach świętych, bądź telefonicznie czy mailowo do czwartku.

8. W przyszłą niedzielę, czwartą adwentową, przypada w tym roku Wigilia. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Pasterska zostanie odprawiona o północy w kościele parafialnym w Osiecznicy.

9. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 24 grudnia, proszeni są z ul. Jana Pawła II: Gralak Krzysztof, Pawłowski Józef, Pawłowska Janina, Molka Stefan, Kozłowski Andrzej, Działkowska Wanda.

1. W sobotę 9 grudnia w Krośnie Odrzańskim odbyły się rozgrywki ministranckie w piłce nożnej na poziomie dekanatu. Drużyna z naszej Parafii, startująca w grupie starszej, zdobyła pierwsze miejsce i zaszczyt reprezentowania dekanatu krośnieńskiego w rozgrywkach okręgowych. Statuetkę dla najlepszego strzelca zawodów w grupie starszej wywalczył Igor Koziński z Osiecznicy.

2. Dziś w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy XVIII Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka do puszek.

3. Ze względu na konieczność pomocy w spowiedziach adwentowych w Parafiach dekanatu Msze święte roratnie w tygodniu będą odprawiane w kaplicy przy plebanii od wtorku do piątku o godzinie 7.00.

4. W sobotę Msza święta w Bielowie będzie o godzinie 18.00.

5. Kancelaria parafialna w tygodniu będzie czynna tylko w sobotę. Na inny termin proszę umawiać się telefonicznie bądź mailowo.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych w Łochowicach, Osiecznicy i Skórzynie można będzie podziwiać i nabywać stroiki przygotowane przez dzieci i rodziców osiecznickiej szkoły.

7. Od dziś można nabywać świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.

8. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 17 grudnia, proszeni są z ul. Jana Pawła II: Zalubowska Zofia, Rudnicka Maria, Barszczowski Marek, Zalubowski Józef, Juszczyk Anna, Karolczak Marcin.