1.  Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny i czas przyjmowania Komunii wielkanocnej. Dziś odmawiając publicznie hymn do Ducha Świętego – O Stworzycielu Duchu Przyjdź – możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach.

3. W tygodniu nabożeństwo i Msza święta będą sprawowane w kaplicy przy plebanii we  wtorek i piątek o godzinie 17.00. W środę Msza święta o godzinie 17.00 w Łochowicach, w czwartek o godzinie 17.00 w Czetowicach.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Przenajświętszej Trójcy.

6. Zapowiedź przedmałżeńska pierwsza:

Marcin Ścisły, zamieszkały w Łochowicach
    Anna Beata Bartosz, zamieszkała w Bytnicy

7. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 27 maja, proszeni są z ul. Słowackiego nr 12, oraz z ul. Konopnickiej nr 1, 2, 3 i 4.

1. Dziś podczas Mszy świętej odprawionej o godzinie 10.00 w kościele parafialnym grupa 31. dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej.

2. Dzisiejsza niedziela to także dzień rozpoczęcia nabożeństw fatimskich. Zapraszam do kaplicy przy plebanii na godzinę 19.00, skąd wyruszy procesja z Figurą Matki Bożej do kościoła parafialnego. Na zakończenie procesji w kościele parafialnym poświęcę i wręczę krzyże młodzieży mającej 19 maja przystąpić do sakramentu bierzmowania.

3. Dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwie majowym w kościele parafialnym każdego dnia, do piątku włącznie. W Mszy świętej niedzielnej (odprawianej w sobotę bądź niedzielę) dzieci wezmą udział w swoim kościele.

4. W następną niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w Kościele kończy okres wielkanocny i zamyka czas wielkanocnej spowiedzi.

5. Parafia w Leśniowie Wielkim zaprasza na pielgrzymkę „Drogą sanktuariów Maryjnych i świętych”, która rozpocznie się nocnym przejazdem do Częstochowy w dniu 17 czerwca (niedziela) a zakończy się w czwartek 21 czerwca. Koszt pielgrzymowania - obejmujący przejazdy, ubezpieczenie, wyżywienie i noclegi - wynosi 420 złotych (100 złotych zaliczki przy zapisie). Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są do 20 maja przez telefon: 68 321-18-20. Tam można też otrzymać wszelkie informacje.

6. O dbałość o naszą świątynię parafialną, na niedzielę 20 maja, proszeni są z ul. Słowackiego: Mitrus Henryk, Lebiedziński Stefan, Szarkowicz Daniel, Kuleszyński Mariusz, Grysztar Anna, Pabijaniak Krystyna.