1. Dzisiaj 15. niedziela zwykła w ciągu roku.
2. Osiecznica: Serdecznie dziękuję za ciasto dla Łochowic oraz za zbiórkę do puszek na pomoc dla Polaków na Wschodzie.
3. W tym tygodniu Msza św. we wtorek  o 17:00 w kaplicy.
4. Kancelaria parafialna czynna w sobotę w godz. 9.00 do 10.00.
5. Materiały biblijne i intencje.
6. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej 16,17,18/1,18/2 i 19
7. Zapowiedzi

1. Dzisiaj 14. niedziela zwykła w ciągu roku. W ubiegłą niedzielę do puszek 965zł 20 gr oraz 50 eurocentów i 2 czeskie korony. Dziękuję za wrażliwość dla wspólnoty, której spalił się kościół.
2. Po naszym festynie konto remontowe powiększyło się o 12.185 zł. Obecnie wraz z wpłatami indywidualnymi oraz ofiarami przekazywanymi osobiście mamy 52.779 zł 44gr. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i pracę przy festynie. Wszystkie wydatki i wpływy są udokumentowane, a pieniądze wpłacane na nasze parafialne remontowe konto.
3. W czwartek 11 lipca święto św. Benedykta - patrona Europy.
4. W tym tygodniu Msza św. we wtorek, środę  i piątek 17.00 w kaplicy.
5. W przyszłą sobotę wyjątkowo zmiana godzin wieczornej Mszy św. 17.30 w Osiecznicy oraz 18.30 w Bielowie.
6. W przyszłą sobotę także festyn w Łochowicach. W imieniu organizatorów zapraszamy od 15.00 do Łochowic.
7. Kancelaria parafialna czynna w sobotę w godz. 9.00 do 10.00.
8. W czasie wakacyjnym pamiętajmy  o godnym stroju w kościele.
9. Materiały biblijne i intencje.
10. O troskę o  naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej 11,12,13,14 i 15
11. Zmiana tajemnic różańcowych: w tym miesiącu modlimy się w intencji, aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz mórz i oceanów.


1. Dzisiaj 13. niedziela zwykła w ciągu roku. Dziś zbiórka do puszek na pomoc wspólnocie z Lutola Suchego, gdzie spalił się kościół.  
2. Wczoraj wspólnie przeżywaliśmy Uroczystość świętych Patronów naszej parafii a także nasz parafialny festyn. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z takim poświęceniem zaangażowali się w te wydarzenia. To piękne świadectwa wiary i współdziałania. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za te piękne chwile.
3. We wtorek wyrusza Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników naszej diecezji z Otynia na Jasną Górę (2-12 lipca).
4. W tym tygodniu Msza św. we wtorek o 17.00 w kaplicy dziękczynna za Odpust i festyn. Msze św. w kaplicy także w czwartek i piatek o 17.00.
5. Kancelaria parafialna czynna w sobotę w godz. 19.00 do 19.45.
6. Chorych odwiedzę w sobotę i niedzielę (sobota od 9.00 Osiecznica, Czetowice i Łochowice, w niedzielę po Mszy św. w Skórzynie)
7. Materiały biblijne i intencje.
8. Osiecznica: obok gazet leżą do wzięcia ulotki - karty informacji medycznej. Wypełnione wieszamy w domu w widocznym miejscu np. na lodówce - ułatwi to pogotowiu udzielenie nam pomocy.
9. O troskę o  naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej 6,7,8,9 i 10.

1. Dzisiaj 12. niedziela zwykła w ciągu roku. Po błogosławieństwie odśpiewamy suplikacje jako przebłaganie za wszystkie akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych. 

2. Dzisiaj również przypada Dzień Ojca.

3. Rozpoczęły się wakacje. Życzę wszystkim dzieciom ,by radośnie i bezpiecznie mogły odpocząć. Pamiętajmy także w tym czasie o naszym kontakcie z Bogiem przez modlitwę i udział we Mszy św. 

4. Serdecznie dziękuję za udział w uroczystości Bożego Ciała. Za przygotowane ołtarze, przygotowanie trasy procesji, posługę strażaków, ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by procesja wypadła w bardzo uroczysty sposób. Dziękuję także księżom z Krosna za pomoc w ciągu ostatnich trzech tygodni. 

5. W tym tygodniu msze św. w kaplicy. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała - poświęcenie wianków,  w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - w tym dniu nie obowiązuje post, w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła - nasz odpust parafialny. Msza św. odpustowa w sobotę o 12.00. Natomiast po południu od 15.30 nasz parafialny festyn. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego biesiadowania, do wspólnej zabawy. Szczegóły na plakatach. Prosimy też o ciasta. Można je przynosić w dniu festynu bezpośrednio na boisko przy szkole. 

6. Materiały biblijne i intencje.

7. O troskę o  naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej 1,2,3 i 5

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

2. Dzisiaj także obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, Patronki naszej diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350 - lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie.

 

3. Dzisiaj przypada także 7. rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

4. We wtorek o 19.00 w szkole ważne spotkanie przed festynem parafialnym. Zapraszamy wszystkich już zaangażowanych, jak również i inne osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowania.

Zwracamy się także z prośbą o upieczenie ciast. Ciasta można przynosić od godz. 11.00 w dniu fsetynu bezpośrednio na boisko przy szkole.

 

5. W środę o 8.15 w naszym kościele parafialnym Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. 

 

6. W  czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte dla tych, którzy nie będą mogli brać udziału w głównej uroczystości zostaną odprawione w Skórzynie o 8.00, w Czetowicach o 9.00, w Łochowicach o 10.00.

 

Msza Święta w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 11.30. Po Mszy Świętej wyruszy ulicami Nadrzeczną, Jana Pawła II i Ks. Emila Wilguckiego procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja zakończy się w kaplicy. Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy stacyjnych:

 

I. ul. Nadrzeczna (w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Pawła II) – mieszkańcy Skórzyna

   myśl przewodnia: „Eucharystia jest Ofiarą”

II.  ul. Jana Pawła II (w pobliżu skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej) – mieszkańcy Czetowic

    myśl przewodnia: „Eucharystia jest Pokarmem Duszy”

III. ul. Jana Pawła II (w pobliżu skrzyżowania z ul. Słowackiego) – mieszkańcy Bielowa

    myśl przewodnia: „Eucharystia jest Zadatkiem Życia Wiecznego”

IV. ul. Ks. E. Wilguckiego (w pobliżu skrzyżowania z ul. Mickiewicza) – mieszkańcy Łochowic

    myśl przewodnia: „Eucharystia jest Sakramentem Jedności Kościoła”

 

Kościół parafialny oraz dekoracje trasy procesji przygotowują mieszkańcy Osiecznicy.

 

Przez całą oktawę Bożego Ciała po zakończonej Mszy świętej będzie dookoła kościoła parafialnego procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii. W tych dniach zapraszam do sypania kwiatków dziewczynki, oraz do dzwonienia dzwonkami chłopców.

7. Zgodnie z uprawnieniami udzielania dyspensy przez proboszczów, na podstawie kan. 1245 KPK wszystkim Parafianom i przebywającym w tym czasie na terenie Parafii Gościom udzielam dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.

 

8. O troskę o  naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Słowackiego 8,10 i 12


1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
2. Dzisiejsza Uroczystość jest też misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Proszę wszystkich parafian, a szczególnie chorych, by swoje modlitwy i cierpienia ofiarowali w intencji misjonarzy.
3. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
4. W dniach 11-18 czerwca - obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, Patronki naszej diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350 - lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie. We wtorek 18.06. Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej.
5. Diecezjalne Dni Młodych w Rokitnie 14 i 15 czerwca. Parafia z Bobrowic organizuje wyjazd dnia 15.06. Wyjazd o 11.30 powrót ok 23.00. Koszt 40 zł. Zapisy w Bobrowicach.
6. W środę o 17.00 w Bobrowicach młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Módlmy się w ich intencji, by z radością przyjęli dary Ducha i byli wierni Bogu.
7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia Msza św. w Skórzynie - z przybyciem do miejscowości Figury Matki Bożej Fatimskiej. Msza św. w Skórzynie o 17.00.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
9. Materiały biblijne, intencje na kolejny tydzień. Proszę zwrócić uwagę na intencje dodane w czerwcu. Na stronie pojawiły się także intencje na lipiec i sierpień. Intencje, które nie zmieściły się w tych miesiącach zostaną odprawione we wrześniu lub późniejszym terminie. Wszelkie uwagi proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo.
10. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Słowackiego 1,2,4,5,6
11. Serdecznie dziękuję za obecność na spotkaniu przygotowującym do festynu i za ciągłą pracę. Pierogi są już przygotowane. Także pozostałe przygotowania są na dobrej drodze. Kolejne spotkanie 18. czerwca o godz. 19.00
Prosimy o dalsze fanty. Można je przynosić do szkoły do p. Katarzyny Kościarz
Przypominam także o konkursach: wiedzy o naszym kościele - informacje pojawiają się na FB Osiecznica oraz o konkursie "Zapiski babci"
12. Od poniedziałku do soboty (10-15.06) w Bytnicy odbędzie się kurs przedmałżeński. Spotkania codziennie o 19.00 

1. Dzisiaj obchodzimy 7. Niedzielę Wielkanocną -  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
3. Dzisiaj I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic Różańcowych. W tym miesiącu modlimy się za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.
4. W poniedziałek o 19.00 w szkole spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy fundusz organizacyjny festynu 2335 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
5. Organizowany jest konkurs  na wywiad pt. "Zapiski babci". Konkurs polega na spisaniu wywiadu ze starszą osobą na temat pierwszych dni w Osiecznicy czy innej miejscowości naszej parafii, także w związku z kościołem. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży. Prace proszę przesyłać mailowo na adres biuro@parafiaosiecznica.eu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i odczytane na festynie parafialnym 29. czerwca 2019r. Od 1 czerwca na stronie FB Osiecznica pojawiają się także informacje na temat historii kościoła parafialnego. Wiadomości te będą podstawą do konkursu wiedzy na festynie 29. czerwca 2019r.
6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Chorych odwiedzę na początku lipca.
7. W sobotę 8. czerwca o 15.00 w Bobrowicach spowiedź i próba generalna dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. W przyszłą niedzielę w Osiecznicy na Mszy św. pobłogosławienie i rozdanie krzyży.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia także zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
9. Dostępne są materiały biblijne oraz Gość Niedzielny.
10. Intencje mszalne na kolejny tydzień.
11.  O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Sienkiewicza nr 9,11 i i13 - Osiecznica (pozostałe kościoły oprócz Skórzyna mają swoje listy).
12. Z wszelkimi pilnymi sprawami proszę zwracać się do parafii w Krośnie nr tel. dyżurnego 888 544 622. Podobnie kancelaria czynna tylko po uzgodnieniu telefonicznym z parafią  w  Krośnie.
13. Parafia w Bobrowicach organizuje wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży do Rokitna w dniu 15.06.2019 w programie m. innymi koncerty zespołu Muode Koty i  Maleeo Reggae
14. Zapowiedzi przedślubne Damian Ciesielski i Paulina Stankiewicz zam. w Osiecznicy zapowiedź III
Skórzyn: Dziękujemy panu Robertowi Oblińskiemu za wykonanie drzwi do naszego kościoła. Przed nami pilny remont - naprawa dachu nad wieżą 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

MAŁA WIEŚ WIELKA POMOC 

1 CZERWCA MOŻNA ODDAĆ KREW 

 

WIĘCEJ INFORMACJI  NA:

 

https://www.facebook.com/events/831589607224167/?ti=cl

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
2. W poniedziałek, wtorek, środę dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.
3. W tę środę o 19.00 w szkole spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym. W ostatnim czasie na konto wpłynęło otrzymałem osobiście  1230 zł, a na fundusz organizacji festynu 600 zł.
4. Organizowany jest konkurs  na wywiad pt. "Zapiski babci". Konkurs polega na spisaniu wywiadu ze starszą osobą na temat pierwszych dni w Osiecznicy czy innej miejscowości naszej parafii, także w związku z kościołem. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży. Prace proszę przesyłać mailowo na adres biuro@parafiaosiecznica.eu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i odczytane na festynie parafialnym 29. czerwca 2019r. Od 1 czerwca na stronie FB Osiecznica pojawiać się będą także informacje na temat historii kościoła parafialnego. Wiadomości te będą podstawą do konkursu wiedzy na festynie 29. czerwca 2019r.
5. W piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP - Uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu.
6. Od piątku  rozpoczyna się modlitwa (nowenna) do Ducha Świętego.
7. W sobotę 1 czerwca - Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie.
8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów  z dnia  4. marca 2003 i decyzją 321. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12  marca 2003 r.
9. W przyszłą niedzielę 2 czerwca - 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
10 . W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
11. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
12. Materiały biblijne i intencje.
13. Od tego poniedziałku, do odwołania, wszelkie sprawy związane z odwiedzinami chorych czy pogrzebem proszę uzgadniać z parafią w Krośnie nr tel. dyżurnego 888 544 622. Podobnie kancelaria czynna tylko po uzgodnieniu telefonicznym z parafią  w  Krośnie. Msze święte według normalnego rozkładu.
14. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Sienkiewicza nr 1,2,3,7
15. Zapowiedzi przedślubne:

 1. Dzisiaj dzieci z naszej parafii przystępują do Sakramentu I Komunii św. Módlmy się w ich intencji, by były wierne przyjaźni z Jezusem, którego dziś przyjmują. Msze św. w Białym Tygodniu w kościele od poniedziałku do piątku o 17.00 (za wyjątkiem wtorku - msza o 18.00 oraz czwartku - Msza św. w parafii nie będzie - nawiedzenie obrazu św. Józefa w Maszewie).
2. W środę o 17.45 w kościele spotkanie dla klas 8 i 3 gimnazjum przed bierzmowaniem. Proszę przynieść podania, kartki z imionami do bierzmowania oraz imieniem i nazwiskiem świadka oraz 50 zł. Proszę też umieć na pamięć prośbę (Pragniemy...) oraz dialog z ks. Biskupem
4. W środę o 19.00 w szkole spotkanie przed Festynem Parafialnym.
5. W czwartek (23.05) w Maszewie Nawiedzenie obrazu św. Józefa. O 17.45 powitanie obrazu, modlitwa i świadectwa i o  godz. 19.00 Msza św.
6. Kancelaria w tym tygodniu czynna wyjątkowo w piątek od 18.00 do 18.30.
7. Msza św. w Łochowicach w przyszłą niedzielę wyjątkowo o 9.30.
8. O troskę o nasz kościół parafialny prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 11, 12, 13,15
9. Materiały biblijne, Mały Gość Niedzielny, Intencje
11. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
12. Zapowiedzi 


1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza.
2. Rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o powołania.
3. Dzisiaj (niedziela 12 maja) o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Osiecznicy  odbędzie się spotkanie z sołtysem i Radą Sołecką w ważnych sprawach dotyczących naszej miejscowości.
4. W poniedziałek 13. maja 2019 o 17.00 Msza św. oraz nabożeństwo Fatimskie w kościele.  O 16.30 procesja z figurą Matki Bożej z kaplicy do kościoła. Msze święte w tym tygodniu w kościele.
5. W poniedziałek o 19.00 w szkole odbędzie się spotkanie dotyczące festynu parafialnnego.
6. W piątek (17. maja) o 17.00 w kościele Msza św. dziękczynna dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
7. Spotkanie - próba dla grupy starszej przed bierzmowaniem w piątek (17 maja) o 17.45 w kościele. Na to spotkanie młodzież przynosi dane imię i nazwisko, imię do bierzmowania, imię i nazwisko świadka. Świadkiem może być osoba dorosła, bierzmowana, wierząca i praktykująca. Kolejne spotkania to 22.  maja (środa) w kościele o 17.45 oraz 8.06 o 15.00 w Bobrowicach.
8. Za tydzień Uroczystość I Komunii św. Msze święte niedzielne w sobotę (18.05) w Skórzynie o 16.00, w Bielowie o 17.00  i w Łochowicach o 18.00. Msza św. w Czetowicach w niedzielę o 8.30. Msza św. z uroczystością I Komunii św. w Osiecznicy o godz. 10.00
Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w kościele w sobotę o 12.00. Przed spowiedzią o 11.15 próba generalna.
9. Msza św. w Łochowicach w dniu 26 maja o godz. 9.30
10. O troskę o nasz kościół parafialny prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 6, 7/1, 7/2, 9 i 10.
11. Parafia w Leśniowie Wielkim organizuje pielgrzymkę „ Poznajemy naszą Ojczyznę i jej historię” w dniach 9.06 niedziela – 13/14. 06 czwartek/ piątek  br.  koszt 570 zł + 100 zł; w cenie wyżywienie, przewodnik, noclegi. Zapisy do 26.05 – przy zapisach zaliczka w kwocie 200 zł.  Tel. 68 321 18 20
12. Intencje 
13. Zapowiedzi przedślubne

1. Dzisiaj 3. Niedziela Wielkanocna - Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: "Głosili Ewangelię moca Ducha Świętego" (1 P 1,12). Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Sięgajmy często po Słowo Boga. Niech ono nas karmi i prowadzi.
2. Dzisiaj Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża.
3. W ubiegłym tygodniu do puszek na cele naszej Diecezjalnej Caritas zebraliśmy 713 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 (Łochowice o 18.00).
5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą sobotę (11. maja)o godz. 10.00 grupa młodsza, o 10.30 grupa starsza - obecność ważna - ostatnie spotkanie przed zamknięciem listy.
6. O troskę o nasz kościół parafialny prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 1,2,3,4 i 5.
W ostatnim czasie otrzymaliśmy zwrot za niewykorzystane materiały do remontu w kwocie 840 zł, z kwiatów 730 zł, 1400 zł otrzymałem osobiście i na tacę, 1530 wpłynęło na konto. Razem stan konta został powiększony o 4.500 zł.  Bóg zapłać za hojność serca.
7. Intencje na miesiąc maj, materiały biblijne,
8. Zapowiedzi przedślubne:
Natalia Oleszczuk i Marcin Pospieszny zam. w Zielonej Górze zapowiedź I
Katarzyna Ostrowska zd. Duda i Wojciech Ostrowski zam. Łochowice zapowiedź I
9. Intencja różańcowa na maj: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu. 

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Dychowie o 12.30. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
2. Dziś zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
3. W poniedziałek 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Msza św. odpustowa w Maszewie o 18.00.
5. W środę 1 maja - św. Józefa Rzemieślnika - patrona ludzi pracy, rozpoczynamy nabożeństwa poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. Każdego dnia w poszczególnych kościołach o godz. 17.00.
6. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski - Msze św. tak, jak w każdą niedzielę.  
7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę: w Skórzynie, Czetowicach i Łochowicach w piątek po Mszach św., w Osiecznicy w sobotę o 10.00.
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Skórzynie uroczystość patronalną - Odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msza św. o godz. 13.00.
9. O troskę o naszą świątynię parafialną na kolejną niedzielę proszeni są mieszkańcy z ul. Świerkowej: 6 i 9
10. Polecam akcję Mała Wieś Wielka Pomoc, która odbędzie sie 1.06.2019. Szczegóły na plakacie.
11. W niedzielę 12 maja o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Osiecznicy  odbędzie się spotkanie z sołtysem i Radą Sołecką w ważnych sprawach dotyczących naszej miejscowości.
12. Druga rata podatku będzie pobierana jeszcze przez poprzedniego sołtysa, według dotychczasowego  harmonogramu. Termin od 2 do 15 maja.
13. W piątek odbyło się kolejne spotkanie przed festynem parafialnym. W związku z festynem zwracamy się z prośbą o przekazywanie fantów na loterię. Fanty można przynosić do szkoły do  p. Katarzyny Kościarz i do kościoła - do ks. Proboszcza.
14. Intencje, materiały biblijne, książeczki o Bożym Miłosierdziu
15.  Komunikat Księdza Biskupa. 


Spotkanie w sprawie festynu parafialnego odbędzie się w piątek 26. kwietnia w naszej szkole o godz. 19.00

1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
2. W poniedziałek - drugi dzień Świąt wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
3. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji na oktawę Wielkanocy.
 4. W przyszłą sobotę 27 kwietnia Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża oraz III Święto Biblii w Zielonej Górze w parafii Ducha Świętego.
5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada odpust w Świebodzinie oraz w Dychowie. Msza św. odpustowa w Dychowie o godz. 12.30.
6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 28 kwietnia w Osiecznicy po Mszy św.
8. O dbałość o naszą świątynię parafialną na kolejną niedzielę proszeni są mieszkańcy z ul. Świerkowej: 2,3,4 i 5
9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
10. Podziękowania:
Serdecznie dziękuję panu Poźniakowi za przywiezienie kwiatów
pani Lucynie i Kazi za dekorację, sprzątanie,
druhom za czuwanie przy Bożym Grobie, prowadzenie księdza i niesienie baldachimu;  za niesienie chorągwi, figurek
organiście - panu Damianowi, ministrantom, dziewczynkom za czytanie
wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tych Świąt serdecznie dziękuję
Zebraliśmy też na kwiaty 1640. Za kwiaty zostało zapłacone 1000 zł, za nową wycieraczkę, palemki i zszywki 99,87 zł, 100 zł na kwiaty już na Boże Ciało. Reszta 540,13 zł myślę by wpłacić na koto remontowe. W ostatnim czasie na remont kościoła wpłynęło na konto 1100 zł. W ten piątek 16. kwietnia o 19.00 spotkanie w świetlicy w sprawie festynu parafialnego.
(Łochowice - pani Halinie za materiał w tabernakulum)
11. Gość Niedzielny, materiały biblijne, intencje
12. Życzenia: Niech ten czas obfituje w radość. Niech Bóg obdarza pokojem, który On przyniósł. Niech daje nam prawdziwą wolność. Niech obdarza zdrowiem duszy i ciała.
13. Kancelaria czynna tylko we wtorek. 

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, który w Kościele upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W czasie Mszy Świętych obrzęd poświęcenia palm.

 

2. Okazja do spowiedzi w dekanacie będzie jeszcze w Wielki Wtorek w kościele Garnizonowym św. Marcina od godziny 15.30 do 19.30.

 

3. We wtorek kancelaria w godz. 16:00 - 16.45 (w Wielką Sobotę kancelaria nieczynna). Msza św. we wtorek o 7:00. 

 

4. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w środę od 14:00. Proszę o zgłoszenia po Mszach świętych lub telefonicznie czy e-mailem do wtorku.

 

5. Próba przed czytaniem na Wigilii Paschalnej w środę po Mszy wieczornej.

 

6. Serdecznie dziękuję za wspólny wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania. Pani Wiolecie Lebiedzińskiej i osobom jej pomagającym za trud organizacji.

 

7. Serdecznie dziękuję także za wczorajszą akcję porządkowania terenu przy kościele w Osiecznicy. 

 

8. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

9. Próba śpiewu dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 28 kwietnia w Osiecznicyy po Mszy św. 

 

10. O dbałość o naszą świątynię parafialną na Niedzielę Zmartwychwstania proszeni są mieszkańcy z ul. Jodłowej: 4,5 i6

 

11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

12. Triduum paschalne.

 

    Wielki Czwartek – rozpoczęcie obrzędów o godzinie 19.00.

 

Pamiątka Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów: eucharystii i kapłaństwa. Dzień patronalny wszystkich kapłanów.

Po Mszy Wieczerzy Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do 21.00. Zapraszam do adoracji szczególnie rodziców z dziećmi z klasy trzeciej.

 

    Wielki Piątek – rozpoczęcie obrzędów o godzinie 19.00.

 

Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Dla chrześcijan - dzień zachowania ścisłego postu.

Po drodze krzyżowej,nabożeństwie i adoracji krzyża – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego” i adoracja do 21.00. Zapraszam do adoracji młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W Wielki Piątek, jak każdego roku, na prośbę Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich  zbierane  będą  w  naszych  parafiach  ofiary,  które  zostaną  przeznaczone  na wsparcie  wspólnot  chrześcijańskich  oraz  miejsc  kultu  w  Ziemi  Świętej.  Jest  to  wyraz solidarności  całego  Kościoła  z  naszymi  braćmi  i  siostrami  w  wierze  zamieszkującymi  to szczególne miejsce, a znajdującymi się w trudnej sytuacji ekonomicznej i społecznej.

 

    Wielka Sobota

 

Wigilia Zmartwychwstania Pana Jezusa.

 

Przed południem – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

9.00 – Łochowice, 9.20 – Bielów, 9.40 – Czetowice, 10.00 – Skórzyn, 11.00 – Osiecznica (w kościele), 11.30 – Osiecznica (w kaplicy).

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Grobie Pańskim” od godziny 11.00.

 

Uroczystości liturgiczne Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 19.00.

 

      Niedziela Zmartwychwstania

Msza św. z rezurekcją o godz. 6:00 w kościele parafialnym w Osiecznicy

Msze Święte będą odprawione: 9.00 – Czetowice, 10.00 – Łochowice, 11.30 – Bielów, 13.00 – Skórzyn.

 

      Poniedziałek Wielkanocny

 

Msze Święte w porządku niedzielnym.

  

13. Tak jak każdego roku zapraszam serdecznie do włączenia się w uroczystości Paschalne naszych Strażaków.

 

14. O obecność w czasie wielkosobotniej adoracji Pana Jezusa i o jej poprowadzenie proszę mieszkańców poszczególnych ulic oraz Matki Różańcowe:

     

      1100-1200 : Szkolna, Słoneczna i Sportowa

     pp. Wnorowska Barbara., Pabijaniak Krystyna.

      1200-1300 : Jana Pawła II (od mostku do Krośnieńskiej - parzyste)

     pp. Królska Zofia, Jezierska Janina.

      1300-1400 : Jana Pawła II (od mostku do Krośnieńskiej - nieparzyste)

     pp. Nowakowska Stanisława, Kawska Barbara. 

      1400-1500 : Krośnieńska

     pp. Piwnicka Maria, Bal Zofia, Gorajska Halina.

      1500-1600 : M. Konopnickiej i Słowackiego

     pp. Pasterniak Irena, Lebiedzińska Jadwiga, Stysiak Helena.

      1600-1700 : Leśna i Świerkowa

     pp. Nowacka Wanda, Cudak Zdzisława, Cudak Stanisława. 

      1700-1800 : Jodłowa i Sosnowa Ks. Emila Wilguckiego, Nadrzeczna i Kościelna 

     pp. Majewska Barbara, Balcer Sabina,  pp. Kubicka Alicja, Szewczuk Irena.

      1800-1900 : Sienkiewicza, Polna, Mickiewicza i Jana Pawła II (od Marcinowic do mostku), pp. Harunek Pelagia, Madejczyk Elżbieta, pp. Pałasz Teresa, 

1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu.
2. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. niedzielnej (Skórzyn 15 min przed).
3. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 (po Mszy św.), w Łochowicach o 18.15, w pozostałych kościołach o 17.00.
4. Wyjazd na misterium Męki Pańskiej w sobotę o 17.00 spod kościoła w Osiecznicy (z Łochowic o 16.45 spod kościoła). Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać po Mszy św. Z powodu wyjazdu Msza św. w sobotę w Osiecznicy będzie o 16.00 (w Bielowie normalnie  18.00).
5. Serdecznie dziękuję za już przekazane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za 300 zł na remont kościoła.
6. Łochowice:
11. kwietnia o 18.00 w sali wiejskiej odbędą się wybory sołtysa i Rady Sołeckiej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej formie odpowiedzialności za swoją miejscowość.
Przekazuję także zaproszenie do wzięcia udziału w akcji Czyste Łochowice, która odbędzie się 13. kwietnia o godz. 10.00. Zbiórka przy sali wiejskiej. Po akcji wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.
7. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Leśnej 6/2, 7 oraz ul. Jodłowej 1,2,3
8. Są dostępne świece na stół paschalny, a także Gość Niedzielny, materiały biblijne i artykuł z Różańca.
9. Intencje
10. W czwartek i piątek odbyły się w Paradyżu Finały Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej Biblista Junior i Młody Biblista. Wiktoria z IV klasy brała udział w konkursie po raz pierwszy i została Finalistką. Basia z klasy VIII znalazła się w ścisłej 10 - tce i zyskała tytuł Laureatki. Gratulujemy znakomitych wyników. Każda z nich pokonała ponad 1000 osób z terenu całej naszej diecezji i wykazała się dużą znajomością Pisma Świętego.
11. Intencja Apostolstwa Modlitwy
Intencja Powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych. 

1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkiego Postu tzw. "laetare"

2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 10.00. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Msze św. odprawi ks. Andrzej Skoblicki - proboszcz z Maszewa. W przyszłą niedzielę także zasłaniamy krzyże. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych .

3. W piątek droga krzyżowa o 17.30 w Osiecznicy, o 18.15 w Skórzynie z komunią św. W pozostałych kościołach o 17.00.

4. Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę. 

5. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Leśnej 1,2,3,4,5

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa

12 kwietnia 2019 Mszą św. o godz. 20.30  w Kościele św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrz. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.  Trasa 47 kilometrów prowadzi z Krosna Odrz. do Świebodzina. Drogę pokonuje się w milczeniu i samotności. Wszelkie informacje i zapisy na EDK poprzez stronę internetową WWW.edk.org.pl  Krosno Odrzańskie trasa św. Jadwigi Śląskiej.

7. W piatek odbyło się kolejne spotkanie w sprawie festynu parafialnego. Podjęto konkretne kroki. Serdecznie dziękuję za już.

8. W piątek zmarła pani Zofia Teska ze Skórzyna. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.30 w Skórzynie, a o 13.00 pogrzeb w Krośnie Odrzańskim. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Osiecznica: We wtorek o godz. 18.00 w sali wiejskiej w Osiecznicy odbędzie się spotkanie - wybory sołtysa. Serdecznie zapraszam do głosowania - podejmowania odpowiedzialności za naszą miejscowość.

Rozliczenie: na materiały do remontu wydano 9080,56 zł plus 310 zł na ubezpiecznie prac, razem wydano 9.390,56. Na koncie pozostało 32.454,44 zł. Za użyczenie rusztowań bardzo dziękuje panu Markowi Holeniewskiemu.Serdeczne Bóg zapłać za całą pracę i wszelkie ofiary.

Dalsze prace nad wieżyczką i ścianami pomiedzy dachami w najbliższym czasie.

9. Intencje

10. Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu.

1. Dzisiaj 3 Niedziela Wielkiego Postu
2. W ubiegłą  niedzielę zebraliśmy do puszek na cele misyjne 674,22 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
3. Dzisiaj Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.
4. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
5. W piątek droga krzyżowa o 17.30 w Osiecznicy, o 18.15 w Czetowicach z komunią św. W pozostałych kościołach o 17.00. Za udział Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
6. Kancelaria czynna we wtorek i w sobotę.
7. Módlmy się  za uczestniczących w rekolekcjach wielkopostnych oraz za spowiedników.
8. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 68/1, 70,72,74.
9. Mały Gość Niedzielny i materiały biblijne
10. Intencje
11. Osiecznica: W piątek odbyło się zebranie w sprawie organizacji festynu parafialnego. W przyszły piątek o 19.00 w sali wiejskiej spotkają się przedstawiciele organizacji działających w Osiecznicy. Zapraszamy na to spotkanie także przedstawicieli innych wiosek.
W ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy fakturę za materiały do remontu na kwotę 395 zł, na konto  wpłacono 750 zł (z tacy i otrzymanych bezpośrednio).
Bóg zapłać także za pracę wykonane przy naszym kościele. Prace związane z zabezpieczeniem zostały już wczoraj zakończone. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy całkowicie społecznie przez wiele miesięcy byli zaangażowani w to dzieło.

1. Dzisiaj 2. niedziela Wielkiego Postu.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
3. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
4. W środę 20 marca będziemy przeżywać w naszym dekanacie nawiedzenie obrazu św. Józefa. Msza św. na powitanie obrazu w środę o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężczyzn oraz ministrantów. Msza św. na pożegnanie obrazu będzie odprawiona w czwartek o godz. 13.30. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nawiedzeniu.
5. Droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek w godz. 16.00-16.45.
7. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
8. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 60/2, 60 a, 62 i 64.
9. W piątek 22. marca o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się zebranie w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje działające na terenie Osiecznicy tj. Radę Sołecką, Radę Parafialną, Stowarzyszenie Kobiet, Stowarzyszenie Trampolina, OSP, Radę Rodziców i wszystkich, którzy są zainteresowani pomocą przy organizacji festynu. Serdecznie dziękuję także za prace wykonane w tym tygodniu przy naszym kościele.
10. Dzisaj w kościele można wypełnić ankietę - zgłosić chęć uczestniczenia w akcji oddawania krwi.
11. Intencje i materiały biblijne.
12. Grupy Różańcowe Modlitwy za Ojczyznę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Mężczyzn, które odbędą się w Długiem k/Strzelec Krajeńskich, w Ośrodku Kolonijnym, w dniach od 22 do 24 marca br. W rekolekcjach udział wezmą m. in. bp Paweł Socha, p. Maciej Bodasiński - organizator „Wielkiej Pokuty” i „Różańca do Granic” oraz duszpasterze naszej diecezji. Ideą przewodnią rekolekcji jest działalność w parafiach wspólnot męskich, które wezmą odpowiedzialność za ewangelizację i obronę Kościoła. Początek: piątek, 22.03 - Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Zakończenie w niedzielę, 24.03 obiadem o godz. 12.30. Koszt uczestnictwa - 120 zł. Zapisy – Janusz Łowigus, tel. 696055229.  

 1. Dzisiaj 1. niedziela Wielkiego Postu.
2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy "Ad Gentes"
3. W środę 13 marca, VI rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
4. W czwartek (14.03) rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji podany osobno. Módlmy się o obfite owoce tego świętego czasu. Rekolekcje szkolne od środy do piątku.
5. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. (Skórzyn o 12.45). Droga Krzyżowa w tym tygodniu według planu rekolekcyjnego.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna ze względu na Radę Pedagogiczną oraz rekolekcje. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
7. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 55,56,58 i 60/1
8. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu "Uzdrowienia Chorych", koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  - tel. 722 322 122.  http://kolegiata.com.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/409-rekolekcje-dla-par-nieskaramentalnych-diecezji-zielonogorsko-gorzowskiej-2
8. Grupa młodych mieszkańców Osiecznicy wyszła z propozycją, by zorganizować akcje poboru krwi. Wiąże się z tym pomoc dla osób której jej potrzebują. Jednorazowo oddajemy 450ml krwi która później jest przetaczana poszkodowanym. Oddawanie krwi nic nas nie kosztuje, a możemy pomóc. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy oddawali krew jak i tych którzy chcieliby oddać pierwszy raz.
W następną sobotę oraz niedzielę tzn. 16.17. marca będą ankiety które mają na celu sprawdzenia ile osób się zgłosi i czy warto ową akcje zorganizować. Akcję wstępnie planowana jest na połowę maja
9. W czwartek i piątek odbyły się w naszej szkole etapy rejonowe Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej Biblista Junior i Młody Biblista. Gratulujemy Wiktorii i Basi przejścia do finału. Pozostałym uczestnikom z naszej szkoły Kamilowi, Wiktorii, Marcie i Martynie dobrych wyników. Szkole dziękuję za możliwość zorganizowania tych wydarzeń. 

 
1. Dzisiaj 8 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2.  W środę Popielec, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 16.00 w Łochowicach, o 17.00 w kościele parafialnym  i o 18.00 w Skórzynie. Taca tego dnia przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
3. W środę popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich wiernych w przedziale wieku 18-60 lat.
4. Od środy popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
5. Gorzkie Żale w każdym kościele po Mszy św. w niedzielę. Natomiast droga krzyżowa w piątek w  kościele parafialnym. O 17.00 Msza św., a po niej droga krzyżowa. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 14 marca (czwartek) i potrwają do soboty 16 marca. Rekolekcje szkolne od 13 do 15 marca. O godz. 18.15 droga krzyżowa w kolejnych miejscowościach - w tym tygodniu w Łochowicach.
6. W piątek Dzień Kobiet. Modlitewną pamięcią wyrażajmy wdzięczność wszystkim kobietom za dar ich obecności.
7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do kaplicy przy plebanii w sobotę: grupę młodszą na godz 11.30, a grupę starszą na 12.15.
8. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.
W związku z tym, decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii należy przeprowadzić nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich oraz dodać wezwanie w tej intencji w modlitwie powszechnej.
Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona w dniu 8 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Wcześniej o godz. 18.00 Drogę Krzyżową poprowadzą alumni Z-GWSD w Paradyżu.
9. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 52, 53, 53a, 54a i 54b.
10. Intencje mszalne
11. Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.
12. Serdecznie dziękuję panu Jackowi Baranowskiemu za nowe okna na plebanii. 

1. Dzisiaj 7 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na hospicja 610 zł. Bóg zapłać za ofiary.
3.  Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 48/1, 48/2, 48/3, 49 i 51.
5. Peregrynacja obrazu św. Józefa w naszym dekanacie odbędzie się 20 marca w Krośnie Odrz. oraz 23 maja w Maszewie.
6. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca  (w niedzielę) o godz. 19 w kościele pw. Św. Urbana I. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.
                            Ks. Bogusław Grzebień
7. Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. należy przyklęknąć lub wykonać inny gest czci (np. ukłon) oraz głośno odpowiedzieć AMEN na słowa "Ciało Chrystusa"
8. Pamiętajmy też o chrześcijańskim pozdrowieniu Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus oraz Szczęść Boże.
9. Materiały biblijne, Intencje mszalne na ten tydzień. 

 1. Dzisiaj 6 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na hospicja w naszej diecezji.
3. W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
4. Osiecznica: W poprzednią sobotę i niedzielę zebraliśmy do puszek 2780 zł. Wpłacono także 730 bezpośrednio na konto, a 200 zł otrzymałem w piątek. Na polisę ubezpieczeniową  na czas pracy wydano 313 zł.  Mamy na dzień dzisiejszy 31,797,57 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Wczoraj (sobota) także zostały poczynione kolejne prace  na szczycie. Zapraszam, by zobaczyć.
5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
6. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 43, 44,  45, 47/1 i 47/2

7. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca  (w niedzielę) o godz. 19 w kościele pw. Św. Urbana I. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.

                            Ks. Bogusław Grzebień

8. Jest dostępny nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz materiały biblijne. Zachęcam także do nabycia albumu z naszymi kościołami.
9. Są już umieszczone w internecie intencje na marzec i kwiecień. Proszę o sprawdzenie lub podejście do zakrystii.
10. Wczoraj (sobota) byliśmy z dwoma ministrantami z naszej parafii Maciejem i Dawidem w Głogowie na Diecezjalnym Turnieju Ministrantów w Tenisie Stołowym. 

1. Dzisiaj 5. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj w Osiecznicy zbiórka do puszki na cele remontowe. Wczoraj zebraliśmy 1338,50. Serdecznie dziękuję. Za tydzień podam całość stanu konta.
3. W poniedziałek 11. lutego wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych i modlitwy w intencji chorych wraz z namaszczeniem na Mszy św. o 17.00.
4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
5. W piątek na 17.30 zapraszam grupę młodszą przygotowującą się do bierzmowania, natomiast na 18.15 zapraszam grupę starszą. Spotkania odbędą się w kaplicy przy plebanii.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum.
7. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 39/1, 39/2, 39/3, 40 i 42.
8. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło - Życie proponuje  rekolekcje dla małżeństw w terminach 30.04-05.05.2019 (Łagów Lubuski) oraz 7-13.07.2019 (Kęszyca Leśna). Zapisy www.dkzg.pl, tel. 663 587 819.
9. Osiecznica: Postępują prace przy naszej świątyni. Dziś zostało dokończone zakładanie rusztowań. Dzisiaj też po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
10. W czwartek zmarła p. Marianna Nawrot z Osiecznicy. Pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

1. Dzisiaj 4 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę w godz. 9.00-10.00.
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 35,36/1, 36/2, 37, 38.
5.  Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
6. Materiały biblijne, materiały dla Róż Różańcowych, Intencje
7. W środę zmarł p. Marian Pieszczyński z Bielowa, w piątek odbył się pogrzeb. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
8. Osiecznica: Spotkanie Rady Parafialnej dla Osiecznicy w sobotę 8 lutego o 18.00 na plebanii. W tym tygodniu otrzymałem na remont kościoła w Osiecznicy 400 zł oraz na konto wpłynęło 50 zł. Wczoraj mimo deszczu zostało rozebrane rusztowanie i przeniesione na drugi szczyt. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. W przyszłą sobotę i niedzielę puszka na cele remontowe.
9. Łochowice: W czwartek zakończyła się kolęda w Łochowicach. Serdecznie dziękuję za przyjęcie i dobre słowa.
10. Intencja Apostolstwa Modlitwy: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy. 

1. Dzisiaj 3 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia na Mszy św. w Osiecznicy poświęcenie świec dzieciom przygtowującym się do I spowiedzi i Komunii św. Kancelaria tego dnia nieczynna.
3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w sobotę i w niedzielę.
4. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic żywego Różańca
5.  Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
6.  O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 30/2, 31, 32/1, 33,34
7. Dostępne są materiały biblijne. Dostępne są także świece- gromnice w cenie 10 zł.
8. Na stronie parafialnej zostały umieszczone intencje na luty. Proszę się zapoznać. Zapraszam też do zakrystii po Mszy św., by sprawdzić, czy są wszystkie zamówione intencje.
9. Kolęda
W tym tygodniu kolęda zakończyła się w Skórzynie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i dobre rozmowy. W piątek rozpoczęliśmy kolędę w Łochowicach.
plan kolędy na ten tydzień
niedziela 27.01.2019 uzupełniająca od 16:00
poniedziałek 28.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna (nieparzyste od 63 do 107)
wtorek 29.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna (parzyste od 112 do 84)
środa 30.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna 1,20,29 E,F,G, 13, 48-58 (parzyste), Sosnowa, Słoneczna  64-70 (parzyste) i Lipowa
czwartek 31.01.2019 Łochowice: Dębowa (od nr 1), Akacjowa (8,6,3)
10. w czwartek zmarła Zofia Dałek. Msza św. pogrzebowa w Skórzynie w poniedziałek o 11.50, a następnie pogrzeb o 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. 

1. Dzisiaj 2. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszam do sali wiejskiej w Osiecznicy osoby chętne do wspólnego śpiewania kolęd.
3. W poniedziałek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i życzeniach.
4. We wtorek 22 stycznia XXXII rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
5. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 24,25,27,29
8. Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
9. Na kolędzie otrzymałem 2270 zł na konto wpłynęło 400 zł. Zapłaciliśy zaległą fakturę za 556,93 zł, do zapłacenia jest faktura za 271,60. Na koncie po tych operacjach będzie 24.235,97 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
10. Dostępny jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz materiały biblijne.
11. 26 stycznia odbędzie się w Osiecznicy Bal Przebierańców. Zapisy  pod numerem 609804988 lub na FB.
12. Kolęda
Kolęda zakończyła się w Czetowicach, Osiecznicy i Bielowie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i dobre rozmowy.
Skórzyn
poniedziałek 21.01.2019 Skórzyn nr: 46, 47, 45, 48, 39b, 36a, 36b, 45a, 44, 41, 42, 43,
wtorek 22.01.2019 Skórzyn: 55, 1, 2, 3, 4, 4b, 37, 54, 53, 53a, 38, 39, 51a, 51.
środa 23.01.2019 Skórzyn nr: 11, 12, 10, 13, 14, 9b, 16, 17, 22, 18, 19, 19a, 20, 21,21a, 23, 24, 25, 26, 26a
czwartek 24.01.2019 Skórzyn nr:  36, 35, 5, 5a, 34, 7, 33, 8, 32, 9, 9a, 31, 27, 30, 28, 29, 29a.
Łochowice
piątek 25.01.2019 Łochowice: Wodna, Widokowa, Leśna
sobota 26.01.2019 Łochowice: Zaciszna, Polna (po Zacisznej 41) i Słoneczna 109,111,113,115
niedziela 27.01.2019 uzupełniająca od 16:00

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
2. We wtorek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
3. W czwartek 17 stycznia przypada XXII Dzień Judaizmu.
4. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5. W przyszłą niedzielę 20 stycznia na 14.30 zapraszam do sali wiejskiej Róże Żywego Różańca na wspólne kolędowanie przy kawie i cieście.
6. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II nr: 19, 21,22, 23/1
7. Kurs katechizacji orzedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
8. W tym tygodniu otrzymałem na kolędzie na remont kościoła 2300 zł oraz 300 zł wpłynęło na konto.
9. Kolęda:
poniedziałek 14.01.2019  Osiecznica ul. Sportowa, Polna i Jana Pawła II 1-23 (nieparzysta)
wtorek 15.01.2019 Osiecznica ul. Wiśniowa i Jana Pawła II 2-40 (parzyste)
środa 16.01.2019 Osiecznica ul. Jana Pawła II nr 42-52 i 27-43
czwartek 17.01.2019 (od 17:00) Osiecznica ul. Jana Pawła II (od Marcinowic) 74-54a i 53a-45
piątek 18.01.2019 Bielów ul. Sosnowa, Kasztanowa 47 i parzyste od 46, oraz ul. Akacjowa
sobota 19.01.2019 Bielów ul. Słoneczna, Kasztanowa od 35 nieparzyste i Krośnieńska


1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy.
2. Ważna jest troska o święte obrazy, ich obecność kościołach i chrześcijańskich domach. Istotna jest tu, jak pisze św. Jan Paweł II w "Liście do artystów" w nr 7: "... Tajemnica Wcielenia: skoro Syn Boży wszedł w świat widzialnej rzeczywistości, czyniąc ze swego człowieczeństwa jakby pomost między sferą widzialną a niewidzialną, to przez analogię wolno uznać, że zgodnie z logiką znaków graficzne przedstawienie tajemnicy może być traktowane jako jej zmysłowo postrzegane uobecnienie. Ikona nie jest czczona dla niej samej, ale odsyła do rzeczywistości, którą przedstawia".
3. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego - kończy się okres Narodzenia Pańskiego. 
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 14,15,16/1,17 i 18.
5. Kolęda:
poniedziałek 07.01.2019 Osiecznica ul. Mickiewicza (od ul. Konopnickiej)
wtorek 08.01.2019 Osiecznica ul. Konopnickiej (od ul. Jana Pawła II)
środa 09.01.2019 Osiecznica ul. Ks. E. Wilguckiego (od pp. Witkowskich)
czwartek 10.01.2019 Osiecznica ul. Nadrzeczna (od Jana Pawła II) i Kościelna (od Nadrzecznej)  
piątek 11.01.2019 (od 16.30) Osiecznica ul. Słoneczna i Szkolna (domki od Krośnieńskiej)
sobota 12.01.2019 Osiecznica ul. Szkolna (blok)
6. Kancelaria w trakcie kolędy czynna po uzgodnieniu telefonicznym.
7. Intencje oraz materiały biblijne
8. Różańcowa intencja ewangelizacyjna: za młodzież.
Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii 

 1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2. Jutro na Mszy św. o godz. 17:00 chcemy Bogu dziękować za miniony rok.
3. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto nakazane, istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  Msze  św. tak jak w każdą niedzielę.
4. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane - obowiązek uczestniczenia we mszy św. W tym dniu orszaki Trzech Króli w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
6. Dnia 5 stycznia 2019 roku  w sobotę, o godzinie 19.00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim odbędzie się "Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy"dedykowany chorej Uli Najdek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. W trakcie wieczoru będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na leczenie Uli. Organizator: zespół JPII z Krosna Odrz.
7. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II nr 10,11,12,13.
8. Wizyta duszpasterska - kolęda: Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym Kościołem Powszechnym. Dzieci i młodzież proszę  o przygotowanie zeszytów/ ćwiczeń od religii, a młodzież także indeksów do bierzmowania.
W trakcie kolędy kancelaria czynna tylko po uzgodnieniu telefonicznym - na tel komórkowy. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 15:30 (wcześniej o 15:00 msza św.), a w sobotę o 9.30.
plan kolędy na ten tydzień:
środa 02.01.2019 – Osiecznica ul. Krośnieńska (nieparzyste od 3)
czwartek 03.01.2019 – Osiecznica ul. Krośnieńska (parzyste od 4 i Sosnowa)
piątek 04.01.2019 – Osiecznica ul. Jodłowa (od ks. E. Wilguckiego), Świerkowa, Leśna
sobota 05.01.2019 – Osiecznica ul. Sienkiewicza (od Jana Pawła II), Słowackiego (od Jana Pawła II) 

1. Dziś IV Niedziela Adwentu.
2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
3. Jutro 24 grudnia, dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech Dobry Bóg darzy go błogosławieństwem a Maryja otacza opieką.
4. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (np. Łk 2,1-14), podzielmy się opłatkiem, wspólnie zaśpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy - to zwyczaje, wigilijne, które należy pielęgnować, zachować i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż nie jest on obowiązkowy to jest piękną polską tradycją. W tym dniu nie spożywajmy alkoholu.
5. Pasterki: o 21:00 w Skórzynie, o 22:30 w Łochowicach i o 24:00 w Osiecznicy. Taca przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty.
W pierwszy dzień Świąt: o 10:30 w Bielowie, o 11.30 w Osiecznicy i o 13:00 w Czetowicach.
W drugi dzień  Świąt: Msze św. jak w każdą niedzielę.
6. Serdecznie dziękuję za przystrojenie kościołów.
7. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie "PRZYSTAŃ" w Krośnie Odrzańskim zaprasza do korzystania z usług społecznych: Dzienny Dom Pobytu, Klub Seniora, Usługi Opiekuńcze, Usługi Asystenckie.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: tel. 607, 041, 779, bądź pod adresem ul. Piastów 2, Krosno Odrzańskie (tam możemy zyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z rekrutacją).
8. Intencje, materiały biblijne, Gość Niedzielny wydanie świąteczne 8 zł.
9. Otrzymaliśmy piękne albumy z kościołami z naszego dekanatu. W naszych albumach na początku jest strona tytułowa naszej parafii a także kilka stron ze zdjęciami naszych kościołów. To piękna, histo-ryczna pamiątka, nadaje się także na prezent. Cena normalnie w wydawnictwie 120 zł, u nas 80 zł. Zachęcam do zakupu nawet na zeszyt.
10. O troskę o nasz kościół prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 5,6,7,8,9
11. Od piątku 28.12 rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. W piątek (od 15.30) i w sobotę od (9.30) odwiedzę mieszkańców Czetowic. Po Nowym Roku kolędę rozpoczniemy w Osiecznicy (od 2.01). Kolęda w Bielowie 18 i 19. 01. W Skórzynie 21,22,23 i 24.01 a w Łochowicach od piątku 23.01.2019.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości - Gaudete
2. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami. Módlmy się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Dzisiejsza taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
3. W trzecim tygodniu Adwentu kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
4. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w sobotę w godz. 9.00-9.45.
5. Chorych odwiedzę w przyszłą sobotę (wieczorem) i niedzielę - tak jak w I sobotę i niedzielę miesiąca. Można też zgłaszać do piątku chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię  św. przed Świętami.
6. Dostępne są opłatki oraz jeszcze kilka świec na stół wigilijny. Dostępny jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest więcej egzemplarzy. Zachęcam, więc także tych, którzy nie prenumerują do okazjonalnego nabycia.
7. Spowiedź w tym tygodniu w dekanacie: w poniedziałek w Maszewie o 18.00, w Krośnie w piątek 8.15-9.30 - kościół św. Andrzeja, 18.30-20.00 św. Jadwigi, sobota (wojskowa): 10-12 i 15-17
8. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Szkolnej 17 oraz ul. Jana Pawła II 1,2,3,4
9. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek nie będzie Mszy św., we wtorek, środę czwartek i piątek o 6.45.
10. Zapraszam do pomocy w dekorowaniu kościoła w Osiecznicy w czwartek od godz. 16.00.
11. Zakończone zostały prace ze strony południowej kościoła. Rusztowania zostały już przeniesione na stronę północną - frontową. Serdeczne dziękuję za wszystkie działania i zaangażowanie.  Otrzymałem w tym tygodniu kwotę 650 zł na remont naszego kościoła. Na konto wpłynęło 1630 plus 750 za opłatki. Razem mamy na koncie 27.085 zł.  Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiarowanie choinek do kościoła i za przywiezienie ich.
12. Materiały biblijne i intencje