1. Dzisiaj 2. niedziela Wielkiego Postu.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
3. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
4. W środę 20 marca będziemy przeżywać w naszym dekanacie nawiedzenie obrazu św. Józefa. Msza św. na powitanie obrazu w środę o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, a szczególnie mężczyzn oraz ministrantów. Msza św. na pożegnanie obrazu będzie odprawiona w czwartek o godz. 13.30. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nawiedzeniu.
5. Droga krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek w godz. 16.00-16.45.
7. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
8. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 60/2, 60 a, 62 i 64.
9. W piątek 22. marca o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się zebranie w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje działające na terenie Osiecznicy tj. Radę Sołecką, Radę Parafialną, Stowarzyszenie Kobiet, Stowarzyszenie Trampolina, OSP, Radę Rodziców i wszystkich, którzy są zainteresowani pomocą przy organizacji festynu. Serdecznie dziękuję także za prace wykonane w tym tygodniu przy naszym kościele.
10. Dzisaj w kościele można wypełnić ankietę - zgłosić chęć uczestniczenia w akcji oddawania krwi.
11. Intencje i materiały biblijne.
12. Grupy Różańcowe Modlitwy za Ojczyznę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Mężczyzn, które odbędą się w Długiem k/Strzelec Krajeńskich, w Ośrodku Kolonijnym, w dniach od 22 do 24 marca br. W rekolekcjach udział wezmą m. in. bp Paweł Socha, p. Maciej Bodasiński - organizator „Wielkiej Pokuty” i „Różańca do Granic” oraz duszpasterze naszej diecezji. Ideą przewodnią rekolekcji jest działalność w parafiach wspólnot męskich, które wezmą odpowiedzialność za ewangelizację i obronę Kościoła. Początek: piątek, 22.03 - Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Zakończenie w niedzielę, 24.03 obiadem o godz. 12.30. Koszt uczestnictwa - 120 zł. Zapisy – Janusz Łowigus, tel. 696055229.  

 1. Dzisiaj 1. niedziela Wielkiego Postu.
2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy "Ad Gentes"
3. W środę 13 marca, VI rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
4. W czwartek (14.03) rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji podany osobno. Módlmy się o obfite owoce tego świętego czasu. Rekolekcje szkolne od środy do piątku.
5. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. (Skórzyn o 12.45). Droga Krzyżowa w tym tygodniu według planu rekolekcyjnego.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna ze względu na Radę Pedagogiczną oraz rekolekcje. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
7. O troskę o naszą świątynię parafialną prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 55,56,58 i 60/1
8. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu "Uzdrowienia Chorych", koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  - tel. 722 322 122.  http://kolegiata.com.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/409-rekolekcje-dla-par-nieskaramentalnych-diecezji-zielonogorsko-gorzowskiej-2
8. Grupa młodych mieszkańców Osiecznicy wyszła z propozycją, by zorganizować akcje poboru krwi. Wiąże się z tym pomoc dla osób której jej potrzebują. Jednorazowo oddajemy 450ml krwi która później jest przetaczana poszkodowanym. Oddawanie krwi nic nas nie kosztuje, a możemy pomóc. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy oddawali krew jak i tych którzy chcieliby oddać pierwszy raz.
W następną sobotę oraz niedzielę tzn. 16.17. marca będą ankiety które mają na celu sprawdzenia ile osób się zgłosi i czy warto ową akcje zorganizować. Akcję wstępnie planowana jest na połowę maja
9. W czwartek i piątek odbyły się w naszej szkole etapy rejonowe Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej Biblista Junior i Młody Biblista. Gratulujemy Wiktorii i Basi przejścia do finału. Pozostałym uczestnikom z naszej szkoły Kamilowi, Wiktorii, Marcie i Martynie dobrych wyników. Szkole dziękuję za możliwość zorganizowania tych wydarzeń. 

 
1. Dzisiaj 8 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2.  W środę Popielec, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 16.00 w Łochowicach, o 17.00 w kościele parafialnym  i o 18.00 w Skórzynie. Taca tego dnia przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
3. W środę popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich wiernych w przedziale wieku 18-60 lat.
4. Od środy popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
5. Gorzkie Żale w każdym kościele po Mszy św. w niedzielę. Natomiast droga krzyżowa w piątek w  kościele parafialnym. O 17.00 Msza św., a po niej droga krzyżowa. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 14 marca (czwartek) i potrwają do soboty 16 marca. Rekolekcje szkolne od 13 do 15 marca. O godz. 18.15 droga krzyżowa w kolejnych miejscowościach - w tym tygodniu w Łochowicach.
6. W piątek Dzień Kobiet. Modlitewną pamięcią wyrażajmy wdzięczność wszystkim kobietom za dar ich obecności.
7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do kaplicy przy plebanii w sobotę: grupę młodszą na godz 11.30, a grupę starszą na 12.15.
8. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.
W związku z tym, decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii należy przeprowadzić nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzające za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich oraz dodać wezwanie w tej intencji w modlitwie powszechnej.
Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona w dniu 8 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Wcześniej o godz. 18.00 Drogę Krzyżową poprowadzą alumni Z-GWSD w Paradyżu.
9. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 52, 53, 53a, 54a i 54b.
10. Intencje mszalne
11. Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.
12. Serdecznie dziękuję panu Jackowi Baranowskiemu za nowe okna na plebanii. 

1. Dzisiaj 7 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na hospicja 610 zł. Bóg zapłać za ofiary.
3.  Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 48/1, 48/2, 48/3, 49 i 51.
5. Peregrynacja obrazu św. Józefa w naszym dekanacie odbędzie się 20 marca w Krośnie Odrz. oraz 23 maja w Maszewie.
6. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca  (w niedzielę) o godz. 19 w kościele pw. Św. Urbana I. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.
                            Ks. Bogusław Grzebień
7. Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. należy przyklęknąć lub wykonać inny gest czci (np. ukłon) oraz głośno odpowiedzieć AMEN na słowa "Ciało Chrystusa"
8. Pamiętajmy też o chrześcijańskim pozdrowieniu Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus oraz Szczęść Boże.
9. Materiały biblijne, Intencje mszalne na ten tydzień. 

 1. Dzisiaj 6 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na hospicja w naszej diecezji.
3. W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
4. Osiecznica: W poprzednią sobotę i niedzielę zebraliśmy do puszek 2780 zł. Wpłacono także 730 bezpośrednio na konto, a 200 zł otrzymałem w piątek. Na polisę ubezpieczeniową  na czas pracy wydano 313 zł.  Mamy na dzień dzisiejszy 31,797,57 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Wczoraj (sobota) także zostały poczynione kolejne prace  na szczycie. Zapraszam, by zobaczyć.
5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
6. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 43, 44,  45, 47/1 i 47/2

7. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl Koszt 90 zł. (Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie.) Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca  (w niedzielę) o godz. 19 w kościele pw. Św. Urbana I. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.

                            Ks. Bogusław Grzebień

8. Jest dostępny nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz materiały biblijne. Zachęcam także do nabycia albumu z naszymi kościołami.
9. Są już umieszczone w internecie intencje na marzec i kwiecień. Proszę o sprawdzenie lub podejście do zakrystii.
10. Wczoraj (sobota) byliśmy z dwoma ministrantami z naszej parafii Maciejem i Dawidem w Głogowie na Diecezjalnym Turnieju Ministrantów w Tenisie Stołowym. 

1. Dzisiaj 5. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj w Osiecznicy zbiórka do puszki na cele remontowe. Wczoraj zebraliśmy 1338,50. Serdecznie dziękuję. Za tydzień podam całość stanu konta.
3. W poniedziałek 11. lutego wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych i modlitwy w intencji chorych wraz z namaszczeniem na Mszy św. o 17.00.
4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w godzinach 16.00-16.45.
5. W piątek na 17.30 zapraszam grupę młodszą przygotowującą się do bierzmowania, natomiast na 18.15 zapraszam grupę starszą. Spotkania odbędą się w kaplicy przy plebanii.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum.
7. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 39/1, 39/2, 39/3, 40 i 42.
8. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło - Życie proponuje  rekolekcje dla małżeństw w terminach 30.04-05.05.2019 (Łagów Lubuski) oraz 7-13.07.2019 (Kęszyca Leśna). Zapisy www.dkzg.pl, tel. 663 587 819.
9. Osiecznica: Postępują prace przy naszej świątyni. Dziś zostało dokończone zakładanie rusztowań. Dzisiaj też po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
10. W czwartek zmarła p. Marianna Nawrot z Osiecznicy. Pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

1. Dzisiaj 4 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę w godz. 9.00-10.00.
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 35,36/1, 36/2, 37, 38.
5.  Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
6. Materiały biblijne, materiały dla Róż Różańcowych, Intencje
7. W środę zmarł p. Marian Pieszczyński z Bielowa, w piątek odbył się pogrzeb. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
8. Osiecznica: Spotkanie Rady Parafialnej dla Osiecznicy w sobotę 8 lutego o 18.00 na plebanii. W tym tygodniu otrzymałem na remont kościoła w Osiecznicy 400 zł oraz na konto wpłynęło 50 zł. Wczoraj mimo deszczu zostało rozebrane rusztowanie i przeniesione na drugi szczyt. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. W przyszłą sobotę i niedzielę puszka na cele remontowe.
9. Łochowice: W czwartek zakończyła się kolęda w Łochowicach. Serdecznie dziękuję za przyjęcie i dobre słowa.
10. Intencja Apostolstwa Modlitwy: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy. 

1. Dzisiaj 3 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia na Mszy św. w Osiecznicy poświęcenie świec dzieciom przygtowującym się do I spowiedzi i Komunii św. Kancelaria tego dnia nieczynna.
3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w sobotę i w niedzielę.
4. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic żywego Różańca
5.  Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
6.  O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 30/2, 31, 32/1, 33,34
7. Dostępne są materiały biblijne. Dostępne są także świece- gromnice w cenie 10 zł.
8. Na stronie parafialnej zostały umieszczone intencje na luty. Proszę się zapoznać. Zapraszam też do zakrystii po Mszy św., by sprawdzić, czy są wszystkie zamówione intencje.
9. Kolęda
W tym tygodniu kolęda zakończyła się w Skórzynie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i dobre rozmowy. W piątek rozpoczęliśmy kolędę w Łochowicach.
plan kolędy na ten tydzień
niedziela 27.01.2019 uzupełniająca od 16:00
poniedziałek 28.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna (nieparzyste od 63 do 107)
wtorek 29.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna (parzyste od 112 do 84)
środa 30.01.2019 Łochowice: ul. Słoneczna 1,20,29 E,F,G, 13, 48-58 (parzyste), Sosnowa, Słoneczna  64-70 (parzyste) i Lipowa
czwartek 31.01.2019 Łochowice: Dębowa (od nr 1), Akacjowa (8,6,3)
10. w czwartek zmarła Zofia Dałek. Msza św. pogrzebowa w Skórzynie w poniedziałek o 11.50, a następnie pogrzeb o 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. 

1. Dzisiaj 2. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj na godz. 14.30 zapraszam do sali wiejskiej w Osiecznicy osoby chętne do wspólnego śpiewania kolęd.
3. W poniedziałek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i życzeniach.
4. We wtorek 22 stycznia XXXII rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
5. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 24,25,27,29
8. Kurs katechizacji przedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
9. Na kolędzie otrzymałem 2270 zł na konto wpłynęło 400 zł. Zapłaciliśy zaległą fakturę za 556,93 zł, do zapłacenia jest faktura za 271,60. Na koncie po tych operacjach będzie 24.235,97 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
10. Dostępny jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz materiały biblijne.
11. 26 stycznia odbędzie się w Osiecznicy Bal Przebierańców. Zapisy  pod numerem 609804988 lub na FB.
12. Kolęda
Kolęda zakończyła się w Czetowicach, Osiecznicy i Bielowie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i dobre rozmowy.
Skórzyn
poniedziałek 21.01.2019 Skórzyn nr: 46, 47, 45, 48, 39b, 36a, 36b, 45a, 44, 41, 42, 43,
wtorek 22.01.2019 Skórzyn: 55, 1, 2, 3, 4, 4b, 37, 54, 53, 53a, 38, 39, 51a, 51.
środa 23.01.2019 Skórzyn nr: 11, 12, 10, 13, 14, 9b, 16, 17, 22, 18, 19, 19a, 20, 21,21a, 23, 24, 25, 26, 26a
czwartek 24.01.2019 Skórzyn nr:  36, 35, 5, 5a, 34, 7, 33, 8, 32, 9, 9a, 31, 27, 30, 28, 29, 29a.
Łochowice
piątek 25.01.2019 Łochowice: Wodna, Widokowa, Leśna
sobota 26.01.2019 Łochowice: Zaciszna, Polna (po Zacisznej 41) i Słoneczna 109,111,113,115
niedziela 27.01.2019 uzupełniająca od 16:00

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
2. We wtorek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
3. W czwartek 17 stycznia przypada XXII Dzień Judaizmu.
4. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5. W przyszłą niedzielę 20 stycznia na 14.30 zapraszam do sali wiejskiej Róże Żywego Różańca na wspólne kolędowanie przy kawie i cieście.
6. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II nr: 19, 21,22, 23/1
7. Kurs katechizacji orzedchrzcielnej odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 lutego (8 lutego piątek o 17.30 i 9 lutego w sobotę o 10.00) w kaplicy przy plebanii.
8. W tym tygodniu otrzymałem na kolędzie na remont kościoła 2300 zł oraz 300 zł wpłynęło na konto.
9. Kolęda:
poniedziałek 14.01.2019  Osiecznica ul. Sportowa, Polna i Jana Pawła II 1-23 (nieparzysta)
wtorek 15.01.2019 Osiecznica ul. Wiśniowa i Jana Pawła II 2-40 (parzyste)
środa 16.01.2019 Osiecznica ul. Jana Pawła II nr 42-52 i 27-43
czwartek 17.01.2019 (od 17:00) Osiecznica ul. Jana Pawła II (od Marcinowic) 74-54a i 53a-45
piątek 18.01.2019 Bielów ul. Sosnowa, Kasztanowa 47 i parzyste od 46, oraz ul. Akacjowa
sobota 19.01.2019 Bielów ul. Słoneczna, Kasztanowa od 35 nieparzyste i Krośnieńska


1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy.
2. Ważna jest troska o święte obrazy, ich obecność kościołach i chrześcijańskich domach. Istotna jest tu, jak pisze św. Jan Paweł II w "Liście do artystów" w nr 7: "... Tajemnica Wcielenia: skoro Syn Boży wszedł w świat widzialnej rzeczywistości, czyniąc ze swego człowieczeństwa jakby pomost między sferą widzialną a niewidzialną, to przez analogię wolno uznać, że zgodnie z logiką znaków graficzne przedstawienie tajemnicy może być traktowane jako jej zmysłowo postrzegane uobecnienie. Ikona nie jest czczona dla niej samej, ale odsyła do rzeczywistości, którą przedstawia".
3. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego - kończy się okres Narodzenia Pańskiego. 
4. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 14,15,16/1,17 i 18.
5. Kolęda:
poniedziałek 07.01.2019 Osiecznica ul. Mickiewicza (od ul. Konopnickiej)
wtorek 08.01.2019 Osiecznica ul. Konopnickiej (od ul. Jana Pawła II)
środa 09.01.2019 Osiecznica ul. Ks. E. Wilguckiego (od pp. Witkowskich)
czwartek 10.01.2019 Osiecznica ul. Nadrzeczna (od Jana Pawła II) i Kościelna (od Nadrzecznej)  
piątek 11.01.2019 (od 16.30) Osiecznica ul. Słoneczna i Szkolna (domki od Krośnieńskiej)
sobota 12.01.2019 Osiecznica ul. Szkolna (blok)
6. Kancelaria w trakcie kolędy czynna po uzgodnieniu telefonicznym.
7. Intencje oraz materiały biblijne
8. Różańcowa intencja ewangelizacyjna: za młodzież.
Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii 

 1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2. Jutro na Mszy św. o godz. 17:00 chcemy Bogu dziękować za miniony rok.
3. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto nakazane, istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  Msze  św. tak jak w każdą niedzielę.
4. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane - obowiązek uczestniczenia we mszy św. W tym dniu orszaki Trzech Króli w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
6. Dnia 5 stycznia 2019 roku  w sobotę, o godzinie 19.00 w kościele św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim odbędzie się "Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy"dedykowany chorej Uli Najdek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. W trakcie wieczoru będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na leczenie Uli. Organizator: zespół JPII z Krosna Odrz.
7. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II nr 10,11,12,13.
8. Wizyta duszpasterska - kolęda: Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym Kościołem Powszechnym. Dzieci i młodzież proszę  o przygotowanie zeszytów/ ćwiczeń od religii, a młodzież także indeksów do bierzmowania.
W trakcie kolędy kancelaria czynna tylko po uzgodnieniu telefonicznym - na tel komórkowy. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 15:30 (wcześniej o 15:00 msza św.), a w sobotę o 9.30.
plan kolędy na ten tydzień:
środa 02.01.2019 – Osiecznica ul. Krośnieńska (nieparzyste od 3)
czwartek 03.01.2019 – Osiecznica ul. Krośnieńska (parzyste od 4 i Sosnowa)
piątek 04.01.2019 – Osiecznica ul. Jodłowa (od ks. E. Wilguckiego), Świerkowa, Leśna
sobota 05.01.2019 – Osiecznica ul. Sienkiewicza (od Jana Pawła II), Słowackiego (od Jana Pawła II) 

1. Dziś IV Niedziela Adwentu.
2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
3. Jutro 24 grudnia, dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech Dobry Bóg darzy go błogosławieństwem a Maryja otacza opieką.
4. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (np. Łk 2,1-14), podzielmy się opłatkiem, wspólnie zaśpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy - to zwyczaje, wigilijne, które należy pielęgnować, zachować i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż nie jest on obowiązkowy to jest piękną polską tradycją. W tym dniu nie spożywajmy alkoholu.
5. Pasterki: o 21:00 w Skórzynie, o 22:30 w Łochowicach i o 24:00 w Osiecznicy. Taca przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty.
W pierwszy dzień Świąt: o 10:30 w Bielowie, o 11.30 w Osiecznicy i o 13:00 w Czetowicach.
W drugi dzień  Świąt: Msze św. jak w każdą niedzielę.
6. Serdecznie dziękuję za przystrojenie kościołów.
7. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie "PRZYSTAŃ" w Krośnie Odrzańskim zaprasza do korzystania z usług społecznych: Dzienny Dom Pobytu, Klub Seniora, Usługi Opiekuńcze, Usługi Asystenckie.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: tel. 607, 041, 779, bądź pod adresem ul. Piastów 2, Krosno Odrzańskie (tam możemy zyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z rekrutacją).
8. Intencje, materiały biblijne, Gość Niedzielny wydanie świąteczne 8 zł.
9. Otrzymaliśmy piękne albumy z kościołami z naszego dekanatu. W naszych albumach na początku jest strona tytułowa naszej parafii a także kilka stron ze zdjęciami naszych kościołów. To piękna, histo-ryczna pamiątka, nadaje się także na prezent. Cena normalnie w wydawnictwie 120 zł, u nas 80 zł. Zachęcam do zakupu nawet na zeszyt.
10. O troskę o nasz kościół prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II 5,6,7,8,9
11. Od piątku 28.12 rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. W piątek (od 15.30) i w sobotę od (9.30) odwiedzę mieszkańców Czetowic. Po Nowym Roku kolędę rozpoczniemy w Osiecznicy (od 2.01). Kolęda w Bielowie 18 i 19. 01. W Skórzynie 21,22,23 i 24.01 a w Łochowicach od piątku 23.01.2019.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości - Gaudete
2. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami. Módlmy się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Dzisiejsza taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
3. W trzecim tygodniu Adwentu kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
4. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w sobotę w godz. 9.00-9.45.
5. Chorych odwiedzę w przyszłą sobotę (wieczorem) i niedzielę - tak jak w I sobotę i niedzielę miesiąca. Można też zgłaszać do piątku chorych, którzy chcieliby przyjąć Komunię  św. przed Świętami.
6. Dostępne są opłatki oraz jeszcze kilka świec na stół wigilijny. Dostępny jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest więcej egzemplarzy. Zachęcam, więc także tych, którzy nie prenumerują do okazjonalnego nabycia.
7. Spowiedź w tym tygodniu w dekanacie: w poniedziałek w Maszewie o 18.00, w Krośnie w piątek 8.15-9.30 - kościół św. Andrzeja, 18.30-20.00 św. Jadwigi, sobota (wojskowa): 10-12 i 15-17
8. O troskę o naszą świątynię prosimy mieszkańców ul. Szkolnej 17 oraz ul. Jana Pawła II 1,2,3,4
9. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek nie będzie Mszy św., we wtorek, środę czwartek i piątek o 6.45.
10. Zapraszam do pomocy w dekorowaniu kościoła w Osiecznicy w czwartek od godz. 16.00.
11. Zakończone zostały prace ze strony południowej kościoła. Rusztowania zostały już przeniesione na stronę północną - frontową. Serdeczne dziękuję za wszystkie działania i zaangażowanie.  Otrzymałem w tym tygodniu kwotę 650 zł na remont naszego kościoła. Na konto wpłynęło 1630 plus 750 za opłatki. Razem mamy na koncie 27.085 zł.  Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiarowanie choinek do kościoła i za przywiezienie ich.
12. Materiały biblijne i intencje