Kilka zdjęć z pobytu ks. bpa Tadeusza w Bielowie, Łochowicach i Osiecznicy.

W niedzielę 12 listopada dzieci z klasy III naszej szkoły zaprezentowały w kościele parafialnym piękny montaż słowno-muzyczny, związany z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

19 maja 2017 roku w kościele parafialnym rozpoczął się XIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Liturgii przewodniczył ks. kan. Piotr Sadkiewicz z parafii Leśna w diecezji bielsko-żywieckiej, Kawaler i członek Kapituły tegoż odznaczenia, który przywiózł ze sobą relikwie św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy z Kalkuty - za życia odznaczonych tym Orderem. Zdjęcia autorstwa p. Piotra Molęckiego.

Na terenie SP3 w Krośnie Odrzańskim odbył się rejonowy etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Z naszej Parafii zakwalifikowały się do niego trzy osoby: Roksana, Julia i Basia. Julia i Basia zwycięsko przebrnęły przez konkursowe zawiłości i wezmą udział w centralnym etapie w Gościkowie-Paradyżu.

Dzieci z klasy trzeciej pod kierunkiem pani Małgorzaty Brodzińskiej przedstawiły spektakl związany z Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju i Odnowy Wsi. Wniosek z naszej Parafii dotyczący remontu kościoła w Łochowicach został zakwalifikowany jako jeden z sześćdziesięciu z całego województwa.

Uroczystości odpustowej w tym roku przewodniczył Ks. Dziekan Dariusz Glama z Leśniowa Wielkiego.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości ich autora, Damiana Czaplińskiego.

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzą ojcowie pallotyni ks. Zbigniew Stanek i ks. Krzysztof Syrek. O godzinie 17.00 - z udziałem ks. biskupa Pawła Sochy - przywitaliśmy peregrynujący po parafiach naszej diecezji wizerunek Jezusa Miłosiernego.

Jak każdego roku dzieci z klasy trzeciej naszej Szkoły zaprezentowały okolicznościowy spektakl patriotyczny podczas Mszy świętej sprawowanej w świątyni parafialnej. Występ został przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, pani mgr Anny Brzezińskiej.

W sobotę i niedzielę gościli w naszej Wspólnocie artyści, pp. Maria i Grzegorz Sołtysiak, którzy propagując muzykę operową równocześnie zdobywali środki na odbudowę zniszczonych dwoma powodziami w 2010 roku trzech świątyń parafii Trześń w diecezji sandomierskiej.

Kolejny już raz gościliśmy w naszej Parafii pielgrzymów zmierzających z Gubina do Rokitna. W tym roku grupa pątnicza była zdecydowanie mniejsza lecz, tak jak zawsze, została przyjęta z wielką życzliwością.

Od szeregu już lat w okresie wakacyjnym odbywa się w Łochowicach Festyn, dający okazję do dobrej zabawy i wypoczynku.

29 czerwca przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej Parafii. Sumie odpustowej przewodniczył i wygłosił podczas niej słowo ks. Stanisław Stefańczyk, proboszcz z Parafii Ochla.

W sobotę 23 czerwca w sali wiejskiej w Skórzynie miała miejsce prezentacja wystawy "Polacy, Niemcy i Ukraińcy - polifonia pamięci o migracjach przymusowych" autorstwa p. Beaty Halickiej z Instytutu Ekologii Stosowanej. Prezentacja stworzyła także okazję do spotkania z byłymi mieszkańcami wioski, którzy przybyli z Niemiec.

Po Mszy świętej, odprawionej o godzinie 11:30 w kościele parafialnym w Osiecznicy, wyruszyła (ulicami Nadrzeczną, Jana Pawła II i Kościelną), procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zdjęcia z uroczystości zostały wykonane przez Damiana Czaplińskiego. Za ich udostępnienie dziękuję Błażejowi Grysztarowi.

2 czerwca na terenie Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbył się Diecezjalny Dzień Dziecka organizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Kurię Diecezjalną oraz Wójta Gminy Przytoczna. Z naszej Parafii na to spotkanie wyruszyła grupa dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii.

W poniedziałek - 28 maja 2012 roku - w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zwierzynie spotkali się na uroczystej Mszy świętej kapłani, którzy 27 maja 1984 roku otrzymali w Katedrze gorzowskiej z rąk Sługi Bożego Ks. Bpa Wilhelma Pluty sakrament kapłaństwa.

W kościele parafialnym pw. świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim ks. bp Stefan Regmunt udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z trzech Parafii: Krosno Odrzańskie, Połupin i Osiecznica. Z Osiecznicy do bierzmowania przystąpiły 23 osoby.

13 maja 2012 roku dzieci z klasy drugiej po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Mszy Świętej, przystępując do Stołu Pańskiego.

Trzeci dzień rekolekcyjny przeżywany był pod znakiem dwóch sakramentów - Pojednania i Eucharystii, które są przejawem przeogromnej miłości Boga ludzi.

Dzisiejszy dzień, to układanie z puzzli poszczególnych stacji drogi krzyżowej, kolorowanie ich, a następnie rozważanie o tym, jak Jezus umiłował każdego z nas.

Pierwszy dzień szkolnych rekolekcji był czasem wspólnego odkrywania kim jest nasz Anioł Stróż, a także przygotowania do nabożeństwa drogi krzyżowej w dniu drugim.

Niedziela - 18 marca - to pierwszy dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych, którym przewodniczy w tym roku ks. por. Hubert Andrzejewski, kapelan wojskowy z Czerwieńska. Myślą przewodnią rozważań były słowa z Ewangelii św. Jana: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." W świetle tych słów padło pytanie o historię "mojego życia", która powinna być odpowiedzią na wielką miłość Boga mnie miłującego. Na ile potrafię odczytać "złote głoski" Pisma świętego w moim życiu i na ile pozwalam, by one kształtowały moją codzienność.

W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz przypadający Światowy Dzień Chorego, o godzinie 11:00 w kościele świętej Jadwigi w Krośnie Odrzańskim ludzie starsi i schorowanych z naszego dekanatu wspólnie przeżywali Dekanalny Dzień Chorych. Msza święta, okolicznościowe słowo, udzielenie sakramentu chorych i uroczyste błogosławieństwo na zakończenie liturgii pozwoliły obecnym lepiej i głębiej wejść w sens przeżywania samotności, cierpienia czy choroby.

Jak każdego roku, dnia 11 listopada w sali wiejskiej w Osiecznicy odbyło się spotkanie Seniorów.

Podczas Mszy świętej odprawionej w Dniu Niepodległości w kościele parafialnym w Osiecznicy, trzecioklasiści z naszej szkoły przedstawili program patriotyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, pani Ani Kaczmarek.

W roku poświęconym osobie św. Maksymiliana Kolbe, w miejscu gdzie znajdował się niemiecki obóz jeniecki Amtitz, odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie, diecezjalne uroczystości ku czci naszego wielkiego Rodaka.

W rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim (9 września 2011 r.) Ks. Bp Stefan Regmunt odznaczył krzyżem "zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej" 20 osób, wśród których byli i nasi parafianie - Helena i Zdzisław Gruszczyńscy.

Prezentowane tu wydarzenia w szkole zostały poprzedzone modlitwą w kościele parafialnym w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

29 sierpnia nuncjusz apostolski w Polsce Ks. Abp Celestino Migliore odwiedził naszą diecezję. Spotkał się z kapłanami w Gościkowie-Paradyżu, a następnie przewodniczył Mszy Świętej w Rokitnie.

27 sierpnia mieszkańcy gminy Maszewo dziękowali za tegoroczne plony.

25 sierpnia zagościli w Osiecznicy pielgrzymi, zmierzający do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

W dniu swojego Świętego Patrona - 16 sierpnia - Ks. Biskup Stefan Regmunt spotkał się w gorzowskiej rezydencji z duchowieństwem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Powrót